مهاجرت به اروپا

امروزه ترکیه به عنوان مقصدی برای مهاجرت و سرمایه گذاری نه تنها برای ایرانیان، بلکه برای بسیاری از کشورهای دیگر از آفریقای شمالی و جنوبی گرفته تا اروپایی ها شناخته می شود که ترجیح می دهند یک آپارتمان، هرچند کوچک، در کشوری با آب و هوای خوب بخرند. کم هزینه.
در خبرها خواندیم که ایرانیان بیشترین تعداد ملک را در ترکیه خریداری کرده اند که جای تعجب نیست زیرا ترکیه در همسایگی ایران است، جمعیت زیادی از ایرانیان ریشه ترکی و آذری دارند و با زبان و فرهنگ ترکیه آشنا هستند. . و همچنین شرایط نابسامان اقتصادی و اجتماعی که متاسفانه این روزها ایران با آن دست و پنجه نرم می کند، از سوی دیگر باعث تشویق این روند می شود تا خانواده هایی که می توانند از نظر مالی خود و فرزندانشان را در ترکیه تامین کنند، از هر فرصتی برای مهاجرت و دریافت استفاده کنند. تابعیت ترکیه، به عبارتی آینده بهتری را برای خود و فرزندانشان در جایی خارج از ایران متصور می شوند.

در حال حاضر ترکیه شرایط خوبی را برای مهاجرت و سرمایه گذاری برای خارجی ها در نظر گرفته است. خوب یعنی سهولت و سرعت بیشتر در فرآیند اداری و بوروکراتیک مرتبط. هزینه های کمتر و شفاف تر دولت اگر در کشورهای اروپایی اینطور نیست مثلا اسپانیا با سرمایه گذاری 500000 یورویی به شما حق اقامت ده ساله می دهد و بعد از هشت سال اقامت اقامت شما را بررسی می کند تا ببیند شرایط مربوطه را دارید یا خیر. این هشت سال قاضی محل اقامت شما شهروند اسپانیا می شود. این به معنای سال ها صبر و کنار آمدن با محدودیت های اجتماعی، صرف هزینه های سنگین زندگی به یورو در این کشور اروپایی و مواجهه با فرهنگ نژادپرستانه ای است که اکثر کشورهای خاورمیانه در کشورهای اروپایی تجربه می کنند.

اما در ترکیه با صرف هزینه کمتر می توانید در زمان کوتاهتر و سریعتر تابعیت دوم خود را دریافت کنید. با سرمایه گذاری 400 هزار دلاری تا سه ماه دیگر صاحب کیملیک (کارت ملی ترکیه) و پاسپورت ترکیه خواهید شد. فقط سه ماه! پس از سه ماه از تمامی حقوق اجتماعی و پزشکی ترکیه برخوردار خواهید شد. تحصیل رایگان برای فرزندان شما و اجازه کار در ترکیه برای تمامی اعضای خانواده شما. همچنین با پاسپورت ترکیه می توانید خیلی راحت تر به دور دنیا سفر کنید و لذت ببرید.

مواظب باشید مبلغی که پرداخت کرده اید و ملک خریداری کرده اید همچنان سرمایه ای در جیب شماست، این مبلغ را خرج نکرده اید و ضرر نکرده اید، بلکه این مبلغ را سرمایه گذاری کرده اید و ملکی را به مبلغ شش دانگ به نام خود خریداری کرده اید. طبق قانون، شما نباید ملک را به مدت سه سال بفروشید. می توانید در آن زندگی کنید یا آن را اجاره کنید و درآمد کسب کنید. البته در این سه سال قیمت ملک شما افزایش می یابد و ارزش آن افزایش می یابد. سپس بعد از سه سال در صورت نیاز می توانید ملک خود را بفروشید و اصل پول خود را به اضافه افزایش قیمت برداشت کنید.
همانطور که می بینید، نه تنها برای گرفتن تابعیت و پاسپورت ترکیه هزینه ای پرداخت نکردید، بلکه این امتیاز در ازای یک سرمایه گذاری سودآور به شما پیشنهاد شد.

به ناچار باید به نکته ای اشاره کنم که در زندگی همه ما تاثیر دارد، چیزی که همه می دانیم اما فراموش می کنیم. دوستان عزیز باید از اطلاعات و حرف های بدون منبع موثق دوری کنید. این که فلان گروه تلگرامی در مورد تابعیت ترکیه نوشته اند، اینفلوئنسر اینستاگرام از زندگی در استانبول چه گفته اند، خانم همسایه گفته اند که ترکیه ارزش مهاجرت و سرمایه گذاری ندارد و باید به فکر اروپا و … باشید.
برای کسب اطلاعات صحیح باید به یک وکیل مهاجرت یا مشاور مجرب که رزومه خوبی دارد مراجعه کنید همچنین مطالب مهم سایت اداره مهاجرت ترکیه را به زبان فارسی و انگلیسی مطالعه کنید و از همه مهمتر با دوستان موفق و قابل اعتمادی که از قبل با مهاجرت به ترکیه مشورت کنید و از آنها بخواهید یک مشاور مهاجرتی و سرمایه گذاری خوب به شما معرفی کنند اما لطفا به منابع خبری بی ارزش توجه نکنید. به یاد داشته باشید که دیگران دوست ندارند شما مهاجرت کنید، متاسفانه موفقیت های ما دیگران را آزار می دهد و همیشه سعی می کنند ما را ناامید کنند. ضرب المثلی شنیده ام که می گوید: حتی اگر روی آب راه بروی، می گویند فلانی شنا بلد نبود.

چیزی که من زیاد به آن برخورد کرده ام این است که ما توانایی های خود را در مهاجرت با دیگران مقایسه می کنیم. مثلا فردی به ترکیه مهاجرت کرده و موفق شده است، پس من هم می توانم موفق شوم و بالعکس. برای مهاجرت به ترکیه به مواردی نیاز دارید که به ترتیب نام می برم: 1) سرمایه کافی 2) زبان ترکی 3) مدیریت شخصی و سازگاری با شرایط جدید.

اگر متوجه شدید که خانواده ای به ترکیه مهاجرت کرده اند و رنج زیادی را متحمل شده اند یا شرایط بدی را تجربه کرده اند، به این معنی نیست که تجربه خوبی نخواهید داشت. به عبارت ساده تر، مانند امتحانات در دوران مدرسه، زمانی که یک آزمون داده می شد و دیگری تجدید می شد، سعی کنید با آمادگی بهتری بیایید و مطمئن باشید که در صورت داشتن شرایط لازم، گرفتن نمره آزمون در مهاجرت کار سختی نخواهد بود.

خصوصیات در خود و تقویت توانایی سازگاری با شرایط.

مهاجرت به اروپا

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *