ثبت برند در ترکیه

ثبت لوگو و نشان در ترکیه

در حالی که مارک ها و شعارها محافظت از شنوایی را فراهم می کنند، عناصر مهم دیگر همه آرم ها و نشان هایی هستند که در کنار مارک ها استفاده می شوند.

این نمادها که با استفاده از آنها به عناصر متمایز کننده شرکت تبدیل شده اند باید با ثبت محافظت شوند.

در صورت نیاز، این نمادها ممکن است بدون هیچ هزینه اضافی همزمان با درخواست ثبت علامت تجاری ثبت شوند.

افزودن آرم جدید یا تغییر آرم برای علائم تجاری ثبت شده از قبل فقط با یک برنامه جدید امکان پذیر است.

در حالی که برای تطبیق ترکیبات شرکت-کلمات لازم است، مطابقت عناصر فیگوراتیو نیز مورد نیاز است و مهمترین عناصر فیگولار آرم و نمادها هستند.

مطابقت در آرم ها و نشان ها شرط شباهت ظاهری است. مطابقت عناصر فیگورال با شباهت کلی تمام ارقام پذیرفته شده است. میزان شباهت مورد نیاز درجه بالایی از شباهت است.

هنگام مقایسه دو شکل، تشابه مفهومی به خودی خود کافی نیست و در کنار شباهت مفهومی، تشابه بالایی نیز لازم است. به عنوان مثال، برای اینکه پذیرفتن دو فیگور مارک با شکل شیر شباهت غیرقابل تشخیصی داشته باشند، وجود یک شیر غرش در این فیگورها کافی نیست. شکل شیرها باید به طور غیر قابل تشخیصی شبیه یکدیگر باشند.

اگر آرم‌ها و نشان‌ها دارای عناصر فیگولار هستند و اگر آن عناصر فیگوری اغلب در یک صنعت خاص استفاده می‌شوند، شکلی که قرار است استفاده شود باید دارای شکل متمایز باشد. به عنوان مثال، اگر در صنایع غذایی از لوگو و نشان قاشقی استفاده می شود، آن فیگورها باید دارای اجزای مختلف بوده و طراحی آن ها متمایز باشد.

آرم/نماد + ترکیب‌های کلمه

در مارک‌های دارای ترکیب Word + Logo/Emblem، کپی کردن شکل همانطور که هست و افزودن کلمه به آن به عنوان نقض علامت تجاری پذیرفته می‌شود.

در برندهایی که ترکیبات کلمه-شکل واحدی دارند، کلمه در درجه اول مورد بررسی قرار می گیرد.

لطفاً اطلاعات بیشتر در مورد ثبت لوگو و نشان در ترکیه با ما تماس بگیرید

می توانید فرم تماس در سمت راست این صفحه را پر کنید و دستیاران ما در اسرع وقت پاسخ دهند یا می توانید یک ایمیل با ذکر درخواست خود به این آدرس ارسال کنید:

info@karmaturkey.com

ثبت نام تجاری به زبان ترکی

گروه karma_Turkey