مراحل خرید ملک در ترکیه

 

بیشترین سوال مشتریان ما در ابتدای کار همیشه در مورد روند خرید ملک در ترکیه بوده است. از وکیل کارما ترکیه خواستم که خلاصه ای از مراحل خرید ملک در ترکیه را که باید برای سایت کارما ترکیه بدانیم تهیه کند تا همیشه در دسترس شما باشد بنابراین می توانید از اطلاعات کلی خرید ملک در ترکیه مطلع شوید.

1- فهرستی از خواسته ها، شرایط و سلایق مشتری تهیه کنید

در گام اول کارشناسان فروش کارما ترکیه برای آشنایی بیشتر با خدماتی که قرار است ارائه شود چند سوال اساسی مطرح می کنند:

1-1 هدف شما از خرید ملک چیست؟ مثلا زندگی در آن یا سرمایه گذاری!

1-2 آیا شهر یا منطقه خاصی در نظر دارید؟ چقدر در مورد مناطق مختلف اطلاعات دارید؟

1-3 ملک مورد نظر شما چه ویژگی هایی دارد؟ مثلاً در مورد متراژ، تعداد اتاق خواب و حمام و غیره.

1-4 بودجه ای که برای این منظور در نظر گرفته اید، نقدینگی سرمایه شما و محدودیت های احتمالی.

1-5 تاریخ سفر شما.

هرچه اطلاعات این لیست کامل تر باشد، به ما در درک درخواست شما کمک می کند. کارشناسان فروش کارما ترکیه که به زبان شما صحبت می کنند بهترین گزینه های موجود را قبل از سفر به ترکیه برای شما انتخاب و ارسال می کنند.

بانک اطلاعاتی املاک شرکت ما بسیار کامل است و یافتن گزینه مناسب برای شما کار سختی نخواهد بود.

Steps To Buy a Property In Turkey
Steps To Buy a Property In Turkey

۲- تور ملکی ترکیه

اکنون که تاریخ سفر شما به ترکیه فرا رسیده است فرصت خوبی برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با مناطق و فرهنگ ترکیه است. یکی از کارشناسان فروش کارما ترکیه که به زبان شما صحبت می کند با ماشین شرکتی از هتل شما بازدید می کند. سپس در دفتر مرکزی کارما ترکیه 4 گزینه که بیشترین سازگاری را با شرایط و سلیقه شما دارد را انتخاب و توضیح خواهیم داد. با تیم متخصص کارما ترکیه روزی بی نظیر خواهید داشت.

3- رزرو و امضای قرارداد خرید ملک در ترکیه

پس از انتخاب ملک مورد نظر برای خرید، با فروشنده مذاکره می کنیم و تخفیف می گیریم. سپس شرایط پرداخت نقدی یا طرح پرداخت اقساطی را روشن خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که در ترکیه وقتی خریدار ملکی را برای فروش دوست دارد، بلافاصله آن را رزرو می کند. فرمی به نام فرم رزرو طراحی شده است که در این فرم کلیه شرایط توافق شده و مشخصات ملک ذکر شده و طرفین آن را امضا می کنند. میانگین مبلغ سپرده برای رزرو ملک 5000 دلار / یورو است.

یادآور می‌شویم این مبلغ باید در روز مراجعه نزد مراجعین باشد.

Steps To Buy a Property In Turkey
Steps To Buy a Property In Turkey

4- شماره مالیاتی خاص خود را در ترکیه دریافت کنید

در این مرحله باید شماره مالیات مخصوص خریدار را دریافت کنیم. نماینده قانونی ما به اداره مالیات ترکیه مراجعه می کند و این کد مالیاتی را برای شما دریافت می کند. کارما ترکیه این خدمات را برای مشتریان خود به صورت رایگان ارائه می کند.

۵- افتتاح حساب بانکی

اکنون به یک حساب بانکی در بانک های ترکیه نیاز دارید. توصیه نامه ای به نام شما آماده می کنیم شما باید به یکی از شعب بانک های ترکیه که کارما ترکیه با آن همکاری می کند مراجعه کنید. مدارک مورد نیاز برای این منظور: 1) اصل گذرنامه 2) صورتحساب با آدرس فعلی شما در کشور و نام شما، به عنوان مثال قبض آب، گاز یا برق.

حساب بانکی شما در یک روز افتتاح می شود و کارت خودپرداز و اپلیکیشن فعال در تلفن همراه در اختیار شما قرار می گیرد تا بتوانید به راحتی مبلغ خرید ملک مورد نظر را پرداخت کنید و در آینده نیز بتوانید به راحتی خانه خود را پرداخت کنید. صورت حساب های آنلاین

Steps To Buy a Property In Turkey
Steps To Buy a Property In Turkey

6- دریافت گزارش کارشناسی ملک خریداری شده

طبق قوانین ترکیه، تمامی خریداران ملک در ترکیه موظف به درخواست گزارش کارشناسی برای تعیین قیمت واقعی ملک خریداری شده هستند.

این گزارش ارزیابی اموال توسط شرکت های دولتی و نیمه دولتی ارائه می شود، معمولا دو روز کاری طول می کشد. وکیل کارما ترکیه در این مورد به شما مشاوره خواهد داد. ما فقط با ارزیاب های معتبر و شرکت های ارزیابی معتبر کار می کنیم.

7- امضاء سند مالکیت

اکنون تمام شرایط برای تکمیل خرید را داریم. در این مرحله باید پرداخت ها تکمیل و مالیات ها تسویه شود. شرکت املاک کارما ترکیه از اداره ثبت اسناد و املاک وقت می گیرد و به شما اعلام می کنیم.

Steps To Buy a Property In Turkey

یادآوری:
برای کلیه موارد ذکر شده در 7 بند قبلی می توانید وکیل کارما ترکی یا وکیل خود یا نماینده قانونی را وکالت کنید و این وکالتنامه را برای ما ارسال کنید. در این صورت حتی برای دریافت سند ملک خود نیازی به حضور در ترکیه ندارید. شرکت بین المللی کارما ترکیه تمامی موارد را پیگیری می کند و کلید خانه را به همراه سند ملک به شما تحویل می دهد.

نکات مهمی که باید بدانید:

ما مستقیماً با خریداران و فروشندگان کار می کنیم. ما هیچ واسطه ای را وارد نمی کنیم. شرکت املاک کارما ترکیه قبل از امضای قرارداد تمامی جزئیات را بررسی می کند تا از رعایت توافق کامل طرفین اطمینان حاصل شود.

از جمله وظایف قانونی و اخلاقی شرکت املاک و مستغلات حقوقی کارما ترکیه در قبال مشتریان به شرح زیر است:

– دقیقاً ملک مورد معامله به شما نشان داده می شود.

– شما از فروشنده اصلی خرید می کنید.

– ملک باید فاقد بدهی/ وام بانکی باشد.

– معامله باید با شرایط مورد توافق طرفین انجام شود.

ما قرارداد فروش رسمی را با تمام جزئیات به زبان دلخواه شما آماده می کنیم. پیش پرداخت باید ظرف 1-4 هفته پس از امضای قرارداد انجام شود. این مقدار به طور متوسط بین 30 تا 50 درصد قیمت فروش است. مابقی مبلغ در مرحله انتقال سند مالکیت پرداخت می شود.