هزینه های اضافی خرید ملک در ترکیه

هزینه خرید ملک در ترکیه کمتر از کشورهای اروپایی و بسیاری از کشورهای جهان کارما ترکیه در این صفحه هزینه های استاندارد خرید واحد مسکونی یا تجاری را فهرست کرده است. اما توجه داشته باشید که این هزینه ها ممکن است برای املاک مختلف کمی متفاوت باشد.

بعد از بازدید و پسندیدن ملک، تیم مشاوران املاک کارما ترکیه لیست دقیقی از هزینه های اضافی خرید را تهیه و در اختیار شما قرار می دهد. از آن ویژگی.

هزینه‌های جانبی خرید ملک در ترکیه:

1- گزارش ارزیابی هزینه املاک:

ارزیابی ملک خریداری شده و تهیه گزارش کارشناسی ملک برای خریداران خارجی املاک در ترکیه الزامی است.

مبلغ گزارش کارشناس معتبر املاک در ترکیه حدود 6000 لیر است که بسته به شهر، منطقه، متراژ، قدمت ساختمان و برخی عوامل دیگر ممکن است تغییر کند. خریداران این هزینه را مستقیماً به اداره ارزیابی املاک سازمان ثبت اسناد و املاک پرداخت می کنند. دریافت گزارش ارزیابی 2 تا 3 روز طول می کشد.

Expenses Of Purchasing a property
Expenses Of Purchasing a property

2- هزینه/ مالیات انتقال سند ملکی :

اداره کل ثبت و کاداستر اراضی نام نهاد مسئول می باشد. (Tapu ve Kadastro Genel Genel Müdürlüğü)

این آژانس دولتی 4 درصد از ارزش ارزیابی شده ملک شما را به عنوان مالیات و کارمزد معامله دریافت می کند. این مبلغ را مستقیماً از طریق سایت دولتی پرداخت خواهید کرد.

3- کمیسیون / کارمزد آژانس املاک

طبق قوانین اتاق بازرگانی و اتحادیه املاک ترکیه، کمیسیون بنگاه های املاک 2 درصد قیمت ملک مورد معامله به اضافه 18 درصد مبلغ کمیسیون است که به آن مالیات بر ارزش افزوده می گویند.

Expenses Of Purchasing a property

4- هزینه ترجمه محضری گذرنامه و مترجم قسم خورده در روز محضر

طبق قانون، حضور مترجم قسم خورده در روز انتقال سند. برای خریداران خارجی املاک و مستغلات در ترکیه اجباری است. هزینه استخدام مترجم قسم خورده برای انتقال سند ملک حدود 2000 لیر است.

همچنین پاسپورت و شناسنامه شما باید به صورت رسمی ترجمه و تایید شده باشد که حدود 500 لیر هزینه دارد.

5- حق اشتراک آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت

هزینه آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت در شهرهای مختلف کمی متفاوت است و مناطق، این هزینه ها بسیار جزئی است و کارشناسان کارما ترکیه در تمامی مراحل پس از فروش همراه شما خواهند بود.

Expenses Of Purchasing a property
Expenses Of Purchasing a property

6- هزینه بیمه سالیانه اموال (DASK)

طبق قانون، تمام املاک در ترکیه باید بیمه زلزله داشته باشند که هزینه آن مثلاً برای یک آپارتمان 100 متری 2023 حدود 400 لیر ترکیه است. مهم اینه که بیمه آتش سوزی و سرقت هم هست ولی اجباری نیست.

7- هزینه مالیات سالانه املاک و مستغلات

هر مالک باید سالانه مالیات املاک را بپردازد که در شهرداری های کلان شهرها 0.2 درصد و در غیر کلانشهرها 0.1 درصد است. مناطق. املاک تجاری در مناطق شهری 0.4 درصد و در مناطق غیر شهری 0.2 درصد پرداخت می کنند. نکته مهم این است که هنگام امضای سند ملک، فروشنده باید اطمینان حاصل کند که هیچ تعهدی برای مالیات بر دارایی وجود ندارد.

Expenses Of Purchasing a property
Expenses Of Purchasing a property

8- هزینه وکیل حقوقی املاک

شرکت بین المللی کرما ترکیه دارای تجربه کافی در زمینه فروش ملک به سرمایه گذاران خارجی بوده و کلیه قراردادهای املاکی که در دفتر شرکت ما توسط وکلای درجه یک ایجاد شده و در روز امضا مجددا بررسی خواهد شد. بنابراین، خریدارانی که کارما ترکیه را برای خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه انتخاب می کنند، نیازی به استخدام وکیل نخواهند داشت.

در صورتی که تصمیم به استخدام وکیل حقوقی املاک و مستغلات برای اطمینان بیشتر در روند خرید ملک دارید. در ترکیه، ما می توانیم لیستی حاوی نام تعدادی از وکلای مورد تایید شرکت ما که به زبان عربی یا انگلیسی مسلط هستند را در اختیار شما قرار دهیم. فراهم کنید تا بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید. هزینه وکیل با توجه به مدت قرارداد و شرح وظایف کاملا متفاوت خواهد بود.

نوشته شده توسط حامد ولدخانی

6 ژانویه 2023

‌‍